Celé Česko čte dětem v městské knihovně

Pravidelné čtení pro děti.

Celé Česko čte dětem v městské knihovně

21. dubna se uskutečnilo pravidelné čtení pro děti, tématem bylo  tentokrát jaro.  Sešlo se 15 dětí, a to je pro nás velká radost. Ty si poslechly nejen pohádku z knihy Strašidla mezi námi čarodějnicemi, která se jmenovala O čarodějnici Běle a čarovné růži, ale i pohádku O hloupé myšce.

Následovaly zvyky, které nám připomněly Velikonoce, ale i měsíc duben, který patří čarodějnicím. Pokračovali jsme květnem,  tradicí stavění májky a Svátkem matek. Vysvětlili jsme si pranostiky spojené s těmito měsíci.

Nechyběl zábavný kvíz, který nás přenesl do velikonočních zvyků ve světě. Děti měly tři různé možnosti a musely uhodnout tu správnou.

Na závěr to byla opět křížovka a malé občerstvení.

Děkuji dětem, že přišly a Míle Vrbové za připravený program.

Na další čtení se budeme těšit 26. května od 14. 30 hodin.

Datum vložení: 25. 4. 2023 8:39
Datum poslední aktualizace: 5. 6. 2023 20:39