Týden knihoven v městské knihovně

Týden knihoven

Týden knihoven v městské knihovně

Celostátní Týden knihoven 30. září až 4. října 2019 byl samozřejmostí, jako již každoročně,  i v naší knihovně. Kromě besed pro děti ze základní školy, si mohli čtenáři vybrat z odepsaných knih a časopisů a také se přihlásit do knihovny zdarma. Jen pro připomenutí běžný roční poplatek činní 30,-- Kč pro děti a důchodce a 50,-- Kč pro dospělé.

Děti z první třídy, které se teprve začnou učit číst a psát, se seznámily s knihovnou a také s knihou A – Ž půjdeš do školy, od Michaely Fišarové, kde celá abeceda provede děti tím, co ve škole poznají. Žáci druhé a třetí třídy zaujala kniha Robinson od Petra Síse, která popisuje ilustrovanou formou, cestu chlapce za dobrodružstvím.  Čtvrťáci si zopakovali svátky a tradice od 1. ledna do 31. prosince, které se v naší zemi slaví. Většinu z nich znají a také dodržují. Čtení jsme si zpestřili hádankami, které mají děti moc rády. Četli jsme si pohádky i básničky, a že děti mají v čtení co dohánět, to jistě ví samy moc dobře. Při setkání na jaře mne jistě překvapí perfektním čtením a já se budu těšit na jejich další návštěvy v knihovně.

Děkuji všem, kteří si do knihovny cestu za dobrou knihou vždy najdou.

Týden knihoven

Datum vložení: 9. 10. 2019 0:00